انواع کشمش باکیفیت در بازار

کشمش به طور طبیعی شیرین و سرشار از قند و کالری است، اما اگر در حد اعتدال مصرف شود برای سلامتی ما مفید استف لقمه های چروکیده زرد، قهوه ای یا بنفش که به عنوان کشمش پلویی طلایی شناخته می شوند، در واقع انگوری هستند که در آفتاب یا در دستگاه آبگیری غذا خشک شده اند.

کشمش معمولا استفاده می شود:

 • به عنوان رویه سالاد
 • مخلوط با بلغور جو دوسر
 • در ماست
 • در گرانولا یا غلات
 • شما همچنین ممکن است آنها را به صورت پخته شده در کلوچه ها، نان ها و کلوچه های خوشمزه خورده باشید کشمش با وجود اندازه کوچک، سرشار از انرژی و سرشار از فیبر، ویتامین و مواد معدنی است.

کشمش به طور طبیعی شیرین و سرشار از قند و کالری است، اما اگر در حد اعتدال مصرف شود برای سلامتی ما مفید است در واقع، کشمش می تواند به هضم غذا کمک کند، سطح آهن را تقویت کند و استخوان های شما را قوی نگه دارد.

بنابراین دفعه بعد که هوس آب نبات یا شیرینی کردید، کمی کشمش بخورید تا اشتیاق خود را برآورده کنید. بدن شما از مزایای سلامتی بهره خواهد برد.

تغذیه کشمش
عوامل متعددی در مورد فواید تغذیه ای کشمش پلویی آفتابی وجود دارد برای تعیین اینکه آیا مزایای کشمش بر خطرات آن بیشتر است یا خیر، در ادامه بخوانید.

قند و کالری
نصف فنجان کشمش حدود 217 کالری و 47 گرم قند دارد برای مرجع، یک قوطی نوشابه 12 اونسی بسته به برند، حدود 150 کالری و 33 گرم شکر دارد.

به همین دلیل، کشمش دقیقاً یک خوراکی کم کالری یا کم قند نیست جای تعجب نیست که گاهی اوقات از آنها به عنوان “آب نبات طبیعت” یاد می شود.

مقادیر زیاد قند و کالری برای میوه‌های خشک کاملاً مشخص است، به همین دلیل است که توجه به تعداد کشمش پلویی چمنی که در یک وعده می‌خورید بسیار مهم است.

کشمش اغلب در جعبه های کوچک و تک وعده ای فروخته می شود که هر کدام حاوی حدود 100 کالری است اگر با کنترل وعده مشکل دارید، سعی کنید این کشمش های بسته بندی شده را خریداری کنید تا میزان مصرف خود را کنترل کنید.

برای ورزشکاران استقامتی، کشمش یک جایگزین عالی برای جویدن ها و ژل های ورزشی گران قیمت است آنها منبعی سریع از کربوهیدرات های بسیار مورد نیاز هستند و می توانند به بهبود عملکرد شما کمک کنند.

یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که کشمش پلویی خرمایی به اندازه یک مارک لوبیای ژله ورزشی در بهبود عملکرد ورزشکارانی که درگیر تمرینات استقامتی با شدت متوسط ​​تا زیاد هستند، موثر است.

 • منابع:
  1. Are Raisins Good for You?
 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. پیدا شدن بشکه فلزی در قطب شمال
  3. راز مردی که توانست در 24 ساعت سرمایه اش را سه برابر کند
  4. واکنش کشور های همسایه به افزایش ارسال محصولات صادراتی از ایران