معدن نمک آبی گرمسار

نمک آبی یکی از از نمک های مشهور پر شده جهان است علت مشهور بودن این نمک به دلیل وجود داشتن آهن و پتاسیم در آن است معدن نمک آبی گرمسار تنها معدن حاوی سنگ نمک آبی است از این رو نمک این نمک را در کشورهای دیگر با نام (persian Blue salt) می شناسند، که به معنای نمک آبی ایرانی یا پارسی است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این سنگ شامل تعداد ۸۴ عنصر از ۹۲ عنصر کمیاب مورد نیاز بدن است که شامل روی،منیزیم،پتاسیم و غیره است.

همچنین در داروخانه ها و مراکز دارویی برای استفاده در نوشیدنی های درمانی و مکمل قرص استفاده میشود..

معدن نمک آبی گرمسار

معدن نمک آبی

معدن نمک آبی دو نوع به دست آمده نمک از گذشته مورد استفاده یونان باستان برای هضم غذا و دفع مواد زائد در بدن به کار رفته است.

قیمت نمک آبی بسیار گران قیمت تر از نمک های معمولی است چون این ماده بسیار کمیاب است، به شکل نادری و به صورت رگه هایی در برخی از معادن نمک یافت می شود.

نمک های آبی معمولاً در بسته بندی های ۱۵kg کیلوگرمی به فروش میرسند.

نمک آبی به دلیل خاصی که دارد بسیار محبوب است و گران قیمتی و کمبود آن نیز باعث کم استفاده شدن این نوع نمک در ایران شده.

‌یکی از خواص نمک آبی کاهش فشار خون است که فشار خون یک بیماری شایع است که از هر سه نفر یک نفر یک نفر تحت تاثیر این بیماری قرار دارد، فشار خون بالا یک تهدید برای بیماری های قلبی محسوب می شود؛ یک رژیم غذایی و پتاسیم و حذف سدیم اضافی به کاهش فشار خون کمک می‌کند یکی از عناصر سازنده نمک آبی پتاسیم است از همین رو می‌توان نتیجه گرفت که نمک آبی برخلاف نمک های معمولی فشار خون را کاهش میدهد.

می دانیم وجود کلسیم برای استخوان ها و مقاومت اسکلت و استحکام استخوان ها نقش اساسی دارد در ساختار درونی نمک آبی مقدار زیادی کلسیم وجود دارد که می تواند برای استخوان ها مفید باشد.

از سنگ نمک آبی و صورتی برای تزیینات و ساخت ظروف تزئینی هم استفاده میشود.

به دلیل وجود پتاسیم در سنگ نمک باعث شده تا این نمک یک داروی ضد افسردگی به شمار برود زیرا این نمک می تواند فشار عصبی را کاهش دهد و باعث ارامش و احساس خوشحالی در انسان شود

خیساندن بدن در آب نمک باعث می شود مواد معدنی و مواد مغذی موجود در نمک از طریق یون ها به سلول های شما ارسال شوند تا جذب آنها توسط بدن تسهیل شود..

در کشورهای اروپایی و آمریکا در اکثر رستوران‌ها این نوع نمک به عنوان طعم دهنده غذا استفاده می شود نمک آبی در اروپا بسیار شناخته شده است و دارای قیمت بسیار بسیار بالایی است اگرچه کشورمان تنها دارنده این نمک در سراسر جهان است اما به دلیل قیمت بسیار بالا که بعضاً هر کیلو یک میلیون تومان یا بالاتر نیز معامله میشود در کشورمان مصرفی ندارد. و به علاوه این ها گفته میشود سنگ نمك دراسترالیا، چین، كشورهای عربی و اروپا با كاربردهای تزئینی مورد استفاده قرار داده میشد

قرار دادن نمک در رژیم غذایی در دام ها باعث از بین بردن میکروب های موجود در معده دام می شود و موجب تقویت سیستم عصبی و هورمونی و تنظیم و تعادل مایعات بدن دام میشود.

سنگ نمکی ایران باید در جای خشک و تاریک نگهداری می شود قرار گیرد در غیر این صورت خواص آن از بین میرود

برای تشخیص سنگ نمک خالصو اصل باید دانست که سنگ نمک های اصل شفاف و همچنین تا حدودی براق هستند

از خواص دیگر نمک آبی ایرانی می توان به این موارد اشاره کرد=

۱•خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری

۲•ضد استرس قوی

۳•تنظیم خواب

۴•هضم راحت تر غذا

۵•افزایش ایمنی

۶•پیشگیری از سرطان

۷•بهبود عملکرد روده

۸•سلامت قلب( بهبود فشار خون)

۹•پوکی استخوان

۱۰•عفونت گوش

۱۱•درمان آکنه

۱۲•درمان مشکلات قائدگی تسکین سر درد و غیره…

نمک آبی گرمسار

نمک آبی گرمسار سمنان وشهر گرمسار معادن نمک آبی در کل جهان هستند که نمک ابی مرغوب و با کیفیتی دارند،که هر چند استخراج این سنگ نمک ها که از میلیون ها سال پیش باقی مانده اند بسیار سخت است. و سالانه فقط چند تن نمک میتوان استخراج کرد

برخلاف نمک دریایی که از دریاچه ها از خارج میشود نمک آبی ایرانی گرمسار از فسیل کریستال های سنگ نمک آبی در اثر نوسان دریای پریکامبرین شکل گرفته است.

نمک آبی گرمسار بسیار خشک می باشد و به همین دلیل می توان از آنها در آسیاب نمک استفاده کرد؛معادن خارق‌العاده‌ی نمک در ایران تونل نمکی گرمسار است که تورهای طبیعت گردی زیادی به بازدید این غار نمک می روند.

گنبد های نمکی در نواحی مختلف ایران وجود دارد نقاط تجمع گنبد بندرعباس، جنوب کازرون، شمال کرمان شمال جنوب وسمنان است.

حدود ۱۰ سال است از شهر گرمسار نمک استخراج می شود ۸۵ درصد نمک استخراج شده از معدن گرمسار مصرف خوراکی دارد و به نقاط مختلف کشور ارسال می شود

معدن نمک گرمسار دارای ویژگی های بسیاری است که از جمله آنها می توان به ظاهر متفاوت آن اشاره کرد معدن نمک از بیرون شبیه به کوه و از داخل راهرو های پیچ در پیچ است روشن شدن رنگ ستون ها نشان دهنده فرا رسیدن استخراج است این معدن نمک دارای صخره های رنگارنگ بوده.

معادن نمکی گرمسار با توجه به کیفیت بالای سنگ نمک این پتانسیل را داشته که به قطب سنگ نمک ایران تبدیل شود در شهرهای مختلف ایران هم معادن سنگ نمک وجود دارد میزان خالصی کیفیت و و غیره باعث تفاوت میان این معادن می باشد…

در خارج از کشور به خصوص در قاره های آمریکا و اروپا سنگ نمک های گرمسار بسیار پرطرفدار و محبوب هستند و این به دلیل طعم بی نظیر و خواص فراوان این نوع نمک است.

بیشتر سنگ نمک به رنگ سفید و آبی است اما سنگ نمک ممکن است به رنگ یاقوت کبود یافت شود که از تبخیر دریا ها تشکیل میشود، سنگ نمک هیمالیا دارای مقدار زیادی اهن است به همین دلیل رنگ ان به صورتی گرایش یافته..

گفته شده این نمک ها بیشتر با بسته بندی های ترک و لهستانی وارد بازار و فروخته میشوند.

سنگ نمک ایرانی یاpersian Blue salt که خواص خاص خود را دارد اشاره کردیم در این بین برای خرید سنگ نمک باید توجه داشت که اصل است یا نه؟ زیرا به دلیل کمیابی و گرانی این نوع سنگ نمک که علتش در متن بالا وجود دارد احتمال کلاهبرداری از این طریق بسیار بسیار زیاد است…

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.